Suvi – puhkuste aeg, mil paljudel igasugune tööisu ära kaob ning kõik tänased toimetused tahetakse lükata homse varna. Ometi on suvi ideaalne aeg äriplaani alustamiseks, kuid miks?

 

Aega on (äriplaani alustamiseks)!

Teadagi suvel puhatakse. Puhkust võetakse nii tööst, koolist kui ka lastest ning isegi tööl käies on suvi tihti rahulikum aeg. See tähendab seda, et ka sinul on arvatavasti rohkem võimalusi oma äriidee arendamiseks, juhtugu see suvilas või mõnel vaiksemal töötunnil, mil olid plaaninud nutitelefonis aega surnuks lüüa. Fakt on see, et aeg on kõige väärtuslikum vara, mida sulle kunagi juurde ei teki ning selle tõttu tasub need vabad hetked kasulikuks muuta. Samas ära üle pinguta, kui sinu suvine aeg kulub pea kõik tööle, siis ei ole meie soovitus sinule mõeldud. Kasuta oma oma vabad momendid hingetõmbamiseks, sest väsinud inimene ei jaksa uut projekti muude toimetuste kõrval edukalt alustada. 

 

Puhates töötab loomingulisus paremini

Mida väsinud inimene ei jaksa, seda puhanud jaksab! Ta jaksab joosta, mängida ja ka paremini mõttetööd teha. Lisaks puhanud kehale on ka vaim tavaliselt suvel suuremast stressikoormast vaba, mistõttu kulgeb ajutöö palju paremini ning nii loominguline kui ka loogiline mõtlemine on kordades kergem. Ilma tavaliste kohustusteta saab aju rahulikult mõtiskleda ja ka igasugused ahhaa-momendid tulevad selliste vabade mõttelendudega tavaliselt kiiremini. Seega, kui alles otsid oma suurt äriideed või pead ideetamise asemel hoopis mõnd mõttes mõlkunud projekti arendama, siis praegu võib olla selleks parim aeg.

 

Sügiseks valmis!

Kui praegu on igasuguse ideetamise, loova mõtlemise, analüüsi ja arendustöö tipphooaeg, siis sügisel seis enam nii lilleline ei ole. Tööle, kooli või lihtsalt teistsugusesse vaimsesse keskonda naasemine paneb igasugusele mõttetööle korraliku põntsu, kuid sel hetkel aitabki suvine eeltöö antud vaimsele põuale vastu panna.  Ehk sel ajal, mil  kõik jälle töiseks muutub, on sul juba idee lukus ning saad aktiivselt hoopis äriplaani kirjutamisega pihta hakata.

 

Suvi on aeg unistuste täide viimiseks!

Suvi on ilus aeg. Päevad on pikemad, nahk pruunim ja isegi mõttetöö kulgeb lihtsamalt. Võib-olla seostub see hoopis D-vitamiini doosiga, mida igal teisel aastaajal eestlastel vajaka jääb, kuid see ei muuda asjaolu, et praegu on ideaalne aeg oma unistuse täitmiseks. Seega pane vaim valmis  ja tea, et oled juba õigel teel, sest oled selle sama blogipostituse innukalt läbi lugenud. 

 

Kui idee paigas, leiad sobiva äriplaani või litsentsi näidise Mallid.ee lehelt, et oma unistus lihtsamini tegelikkuseks muuta.