Oled alustamas enda ettevõttega ja soovid kasutada selleks Töötukassa ettevõtluse alustamise toetust? Väga hea, nüüd on sul vaja äriplaani ja finantsprognoose, mis vastavad Töötukassa tingimustele. Enamasti peavad huvilised läbima ettevõtluskoolituse, kus dokumendid koostatakse. Alguses on kõik õhinal, kuni hetkeni, mil tuleb päriselt hakata äriplaani kirjutama.

Meieni jõuavad igakuiselt mitmed hädas äriplaani koostajad, kes ütlevad, et nad ei ole võimelised seda ise tegema. Peamised põhjused on, et …

  • äriplaani kirjutamine on oluliselt keerulisem, kui ma arvasin;
  • ma ei oska etteantud vormi ega tabeleid täita;
  • juhendaja nõuab peatüki kaupa kirjutamist ja tempo on liiga kiire;
  • ma tahan minna kindla peale välja ja esitada koheselt nõuetele vastava äriplaani;
  • ma takerdun tekstiloomesse, sest ma ei tea, kus ja mida kirjutama pean.

Põhjuseid on veelgi, aga kindlasti tundsid ennast siin ära. Mallid.ee äriplaani näidis lahendab kõik eelnevad mured, sest sinu käsutuses on täispikkuses, just sinu valdkonna äriplaan, mis on varasemalt toetust saanud. Äriplaanis on olemas kõik nõutud peatükid, lisatud on elukutseliste projektikirjutajate kommentaarid, kes aitavad hiljem ka finantsprognooside koostamisega.

 

Töötukassa äriplaan – kirjuta just sulle sobivas tempos

Puutume pidevalt kokku nendega, kellel on äriplaani koostamisele kindlad tähtajad või seda tuleb esitada peatükkide kaupa. Selliselt äriplaani koostamine tekitab palju stressi ja pidevalt on pinge peal, et kõik õigeks ajaks valmis saaks. Mallide näidis on juba valmis ja täismahus äriplaan, kust on eemaldatud vaid konfidentsiaalsed isikuandmed. Seega saad kirjutada äriplaani juhendaja nõutud tempos, kas terve plaani korraga või peatükkide kaupa.

 

Kõik kohustuslikud osad on äriplaanis juba olemas

Tihti arvatakse, et äriplaanis on mingid salapärased asjad, mis soodustavad toetuse saamist. Tõesti, äriplaanis on kohustuslikud osad ning nõuded, mis kindlasti peavad olema kirjeldatud. Näiteks teenindusprotsessid, maksimaalne teenindusvõimsus, turumaht ja hinnang, millise osa turust planeerid haarata. Neid „salapäraseid“ nõudeid on veelgi, kuid Mallid.ee näidises on kõik vajalikud peatükid ja nõuded olemas. Seda kinnitab asjaolu, et kõik need näidised on varasemalt toetust saanud.

 

Sa ei pea muretsema teksti kirjutamise pärast – kõik laused on juba olemas

Kui kirjutaja takerdub teksti koostamisse ja satub sellest paanikasse, siis võib äriplaani esitamine hilineda. Mallide äriplaani põhja kasutades oled pidevalt ree peal. Peatükk on juba valmis kirjutatud, kuid vajab kohendamist ja kooskõlla viimist sinu äriplaaniga. See ongi sinu ülesanne – kohendada plaan enda äriideele vastavaks. Seda aitavad teha abistavad kommentaarid terve äriplaani lõikes.

 

Mallid.ee äriplaani näidis loob kindluse ja turvatunde

Enam sa ei pea ennustama, milline üks Töötukassa äriplaan välja näeb. Sa ei pea tikutulega otsima enda tegevusala äriplaani näidist. Sa ei pea enam kartma selle koostamist ega otsima hinnalisi kirjutajaid. Mallid.ee äriplaani näidisega on igaüks võimeline äriplaani koostama ja seda taskukohase hinnaga. Kui kallimate äriplaanide hinnad ulatuvad üle tuhandete, siis Mallide plaan maksab kõigest mõnisada eurot. Seega alusta ettevõtlusega turvaliselt, taskukohase lahendusega ja kindlusta toetus endale Mallid.ee äriplaani näidisega!

Leia enda valdkonna äriplaan SIIT.